top of page

Ümit Birkol

 

1976 yılında doğdum. Ege Üniversitesi, İşletme Bölümü mezunuyum. 2000 yılından beri özel sektörde çalışmaktayım. Evliyim ve 2 oğlum var.

Çocukluğumdan itibaren evimde her zaman evcil hayvanlar vardı. Kümes hayvanlarından tutun da çinçilla, kedi, köpek ve muhabbet kuşuna kadar birçok hayvan besledim ve birçoğunu ürettim.. 

Akvaryuma olan ilgim önceki yıllardan vardı. Zaman zaman akvaryumlarım olmuştu ancak evlendiğim 2003 yılından itibaren diğer evcil hayvanlardan uzaklaştım ve akvaryuma ağırlık verdim. Özellikle de akvaryum bitkileriyle ilgilendim. 2007 yılından itibaren akvaryumumda yetiştirdiğim fazlalık durumundaki bitkileri hobici dostlarla paylaşmaya başladım ve zaman içerisinde deneysel çalışmalarım artarak devam etti. Halen sürekli yeni birşeyler denemeye çalışıyorum. 

2012 yılında akvaryum bitkisi yetiştirmek amacıyla hobi seramı kurdum. Yıllar içinde edindiğim bilgi ve deneyimi 2016 yılında Türkiye'nin önde gelen bitkisel üretim yapan firmalarından birisi ile paylaşarak Türkiye'nin en kaliteli akvaryum bitkilerini mümkün olan en fazla tür ve stok miktarıyla hobicilerin beğenisine sunmaya başladık.

bottom of page